NDESHJA E RADHËS

Ekipi U17 FK Apolonia ne ndeshjen kunder Fc Internacional Tirana ne Fier.
Akademia, Ndeshjet e javes

U17 Apolonia fiton me Internacionalin

U17 Apolonia fiton me Internacionalin

Postuar nga:

Shpëndaje në:

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

U17 Apolonia fiton me Internacionalin!

U zhvillua ndeshja mes FK Apolonia – Fc Internacional Tirana ne Fier dhe përfundoi me rezultatin 5-0 për Apoloninë.

Golat për ekipin e Apolonisë u shënuan nga Andrei Vrushi 31’, Emiljano Zhuli 37’, Klejdi Hoxhaj 71’, Mahamed Mehmeti 90’+2’, Sebastian Cjapi 90’+2’.

Trajneri i ekipit shprehet se:” Ndeshja shkoi ashtu si ne u përgatitëm, gjatë javës lojtarët i zbatuan detyrat me përpikmëri. Dua ti përgëzoj për këtë fitore dhe na presin edhe dy finale që janë shumë të rëndësishme për vazhdimsinë. Kam shumë besim te ekipi, do tja dalim sepse keta  lojtare janë nga më të mirët dhe duhet që të renditen në vendet e para pretendent.”

Lajme e fundit

×