NDESHJA E RADHËS

Akademia, Ndeshjet e javes

Apolonia U21 triumfon ndaj Kukësit në shtëpi

Apolonia U21 triumfon ndaj Kukësit në shtëpi

Postuar nga:

Shpëndaje në:

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Në një shfaqje të shkëlqyer futbolli, FK Apolonia arriti një fitore bindëse 4-0 kundër Kukësit në ndeshjen e javës së 8-të të kampionatit.
Stefano Omeri beri një paraqitje të shkëlqyer, duke shënuar dy gola në minutat 5 dhe 31, duke e udhëhequr ekipin drejt një fitoreje të sigurt.
Redi Kaçanolli beri një tjetër gol për Apoloninë në minutën e 7, duke konsoliduar avantazhin e skuadrës.
Lojtari i Kukësin, Emirion Thaci shënoi një autogol në minutën e 34.
U21 është një skuadër shumë e spikatur tek Apolonia. Ajo bën fitore në çdo ndeshje duke luajtur me shpirt luftarak dhe me motivim të madh.

Lajme e fundit

×