NDESHJA E RADHËS

Akademia, Ndeshjet e javes, U21

U21 Apolonia-Vllaznia 2-0

U21 Apolonia-Vllaznia 2-0

Postuar nga:

Shpëndaje në:

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Në ndeshjen e sotme të kategorisë U21 FK Apolonia u përball me Vllazninë në shtëpi.
Në fillim të ndeshjes, FK Apolonia mori avantazhin me një gol të shpejtë nga lojtari i talentuar, Redi Kaçanolli, në minutën e 4-të të lojës. Ky moment i dha avantazhin Apolonisë duke i dhënë forcë lojtarëve të saj për të synuar fitoren.
Në pjesën e dytë të ndeshjes, FK Apolonia vazhdoi të tregonte dominim në fushë. Në minutën e 51-të, lojtari Calice Dor Nwatsock A Ekoro arriti të shënojë  golin e dytë, duke çuar dhe në fitoren e kësaj ndeshje.
Për Vllazninë ishte një ndeshje e vështirë, por ata luajtën fort për të përmbysur rezultatin, por pa sukses.
FK Apolonia mbajti avantazhin deri në fund të ndeshjes dhe siguroi  fitoren e kësaj ndeshje.
Kujtojmë se U21 është skuadër e krijuar vonë, 2 vitet e fundit dhe është e krahasueshme si kategori me Primaverën në Itali.
Kjo skuadër u shërben klubeve për të luajtur dhe promovuar lojtarë në ngjitje, lojtarë nga akademija, lojtarë që duhet të marrin minuta etj.

Lajme e fundit

×