U21 FK Kukësi- FK Apolonia përfundon 1-5

Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Në përballjen e fortëU21, FK Kukësi me FK Apolonia u zhvillua ndeshja emocionuese midis tyre e cila përfundoi me një fitore bindëse për Apoloninë me rezultatin e përmbysur 1-5.
FK Apolonia nisi shumë mirë ndeshjen dhe shënoi tre gola në 15 minutat e para të lojës.
Abubakar Abdulkadir Nasir dhe Calice Dor Nwatsock A Ekoro siguruan avantazhin e hershëm për Apoloninë, ndërsa Llambi Bani shtoi një tjetër gol në minutën e 48.
Përveç kësaj, FK Apolonia vazhdoi presionin dhe shtoi golin e pestë në minutën e 71-të, kur Abubakar Abdulkadir Nasir shënoi golin e tij të dytë në këtë ndeshje.
FK Kukësi mundi te shënonte golin e vetëm në minutën e 76-të me Florian Rama.
Me këtë fitore bindëse, FK Apolonia grumbullon 31 pikë dhe renditet e 5-ta në kampionatin e U21. Kujtojmë se kjo skuadër e re e FK Apolonisë është ngjitur sivjet në tabelë dhe ka bërë performancë shumë të mirë dhe është në 5 skuadrat më të mira të këtoj kamoionati të ri.