NDESHJA E RADHËS

Ndeshjet e javes, U21

U21 FK Apolonia mposht KF Teutën 8-2

U21 FK Apolonia mposht KF Teutën 8-2

Postuar nga:

Shpëndaje në:

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Në një përballje spektakolare në javën e 16 të Kategorisë Superiore U21, FK Apolonia dhe KF Teuta u përballën në Fier.
Loja u karakterizua nga një përformancë e shkëlqyer e skuadrës së Apolonisë, e cila triumfoi me rezultatin e thellë 8-2.
Apolonia nisi ndeshjen me një gol të Klejdi Hoxhaj në minutën e 7, ndërsa Fabricio Culli dhe Klark Kalus shtuan gola të tjerë për Apoloninë në minutat e 13 dhe 16.
Shfaqja e shkëlqyer e sulmuesve të Apolonisë vazhdoi, me Kevin Wangaya Injehu duke shtuar dy gola në minutat e 22 dhe 45+1, ndërsa Albashir Musa dhe Mikael Rakipaj kontribuan me gola shtesë në minutat e 30 dhe 65.
Në fund të lojës, Arbi Begaj shënoi golin e fundit për Apoloninë në minutën e 70, duke siguruar një fitore të merituar për skuadrën.
Teuta gjeti rrugën drejt rrjetës me Devit Demircani në minutën e 27 dhe Rigel Tepshi në minutën e 61. Megjithatë, performanca e jashtëzakonshme e djemve të Apolonisë bëri që të fitohej dhe të dominohej plotësisht kjo ndeshje.

Lajme e fundit

×