NDESHJA E RADHËS

Akademia, Ndeshjet e javes

U-19 FC Dinamo City- Apolonia mbaron 2-1

U-19 FC Dinamo City- Apolonia mbaron 2-1

Postuar nga:

Shpëndaje në:

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

U luajt sot në Kompleksi Sportiv “FC Dinamo” ndeshja midis U-19 FC Dinamo City- FK Apolonia, e cila përfundoi me rezultatin 2-1. Ishte një përballje e vështirë, sidomos për ekipin tonë të drejtuar nga trajneri Javier Barrera, të cilës i duhej patjetër fitorja për të ndryshuar rrugëtimin e kësaj skuadre në garën e Abissnet Superiore.
Në një moment vendimtar, Abubakar Abdulkadir Nasir shënonte gol për Apoloninë në minutën e 45-të, duke i dhënë shpresë dhe entuziazem tifozëve tanë, por lojtarët e U-19 FC Dinamo City arritën të shënojnë dy herë nga Blend Krasniqi në minutën e 6-të dhe më pas nga Gassama Karamba në minutën e 68-të, i cili vulosi dhe rezultatin e ndeshjes.

Lajme e fundit

×