NDESHJA E RADHËS

Akademia, Ndeshjet e javes

Apolonia U15, skuadër e pandalshme

Apolonia U15, skuadër e pandalshme

Postuar nga:

Shpëndaje në:

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Në kuadër të garave të kampionatit “Abissnet Superiore U15 meshkuj të FK Apolonia dhe FK Partizani u përballën sot në Anekset e Klubit FK Apolonia në Fier.
Ndeshja përfundoi me fitoren e FK Apolonia me rezultatin 2-1.
FK Partizani arriti të shënonte i pari në minutën e 34 kur Elson Himallari shënoi gol.
Megjithatë, djemtë e Apolonisë u kundërpërgjigjën shpejt, kur Kleron Allushaj shënoi një gol të mrekullueshëm në minutën e 45, duke sjellë kënaqësi e g

ë

zim për tifozët.
Por momenti i magjishëm i Kleron Allushaj në minutën e 70’+2′, ku ai shënoi golin e dytë, solli fitoren e Apolonisë.
Ekipi U15 i Apolonisë siguroi kështu një fitore të rëndësishme dhe tregoi që është një skuadër e fortë e që njeh veç fitore.

Lajme e fundit

×