NDESHJA E RADHËS

Akademia, Ndeshjet e javes

U15 meshkuj, Apolonia- Pepa 3-1

U15 meshkuj, Apolonia- Pepa 3-1

Postuar nga:

Shpëndaje në:

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Në ndeshjen e zhvilluar për kampionatin “Abissnet Superiore” për meshkuj të U-15, FK Apolonia u përball  me FC Pepa në shtëpi.
Loja ishte e bukur, Apolonia e fitoi bindshëm 3-1.
Për ekipin tonë kanë shënuar: Samuel Kadhe në minutën e 9-të, Alvin Mahmutaj në minutën e 15-të dhe Kleron Allushaj në minutën e 60-të.
FC Pepa ka gjetur rrugën e rrjetës vetëm një herë, me golin e shënuar nga Bjondi Kazazi.
Një fitore e merituar për FK Apolonia, e cila tregoi një ekip të konsoliduar, të udhëhequr nga trajneri Arben Paja.
U15 ka pretendime të larta për të udhëhequr kampionatin e moshës dhe për të dalë kampion.

Lajme e fundit

×