NDESHJA E RADHËS

Akademia, Ndeshjet e javes

U-13 shënon fitore me Vllazninë

U-13 shënon fitore me Vllazninë

Postuar nga:

Shpëndaje në:

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
U zhvillua në Fier në kuadër të kampionatit “Abissnet Superiore”ndeshja e U-13, ku FK Apolonia bëri një performancë të shkëlqyer kundër KF Vllaznia.
Golin e parë për Vllaznin e shënoi Sergen Jakupi në minutën e 4-të.
Në minutë e 32 lojtari ynë Rejdi Çapuni shënoi autogol duke kaluar Vllazninë në avantazh. Por, asgjë nuk ishte e sigurtë, dhe FK Apolonia bëri një reagim të fortë duke shënuar gol në minutën 32 nga Noel Cura, më pas shënoi Guri Saliaj në minutën e 36-të duke barazuar keshtu rezultatin dhe riktheu shpresën për Apoloninë.
Golat per Apoloninë vazhduan në minutat e fundit të ndeshjes duke shënuar dy herë në të 61-tën dhe 75+4.
Me këtë rezultat 4-2, FK Apolonia tregoi aftësi të jashtëzakonshme dhe synimin e qartë për të arritur sukses në kampionatin “Abissnet Superiore” U-13.

 

Lajme e fundit

×