NDESHJA E RADHËS

Akademia, Ndeshjet e javes, U19

U-19 Apolonia- Vllaznia ndajnë pikët në Fier

U-19 Apolonia- Vllaznia ndajnë pikët në Fier

Postuar nga:

Shpëndaje në:

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Në ndeshjen e kampionatit “Abissnet Superiore” U19, FK Apolonia dhe KF Vllaznia u përballën në Fier.
Loja u zhvillua me intensitet të lartë, duke përcjellë emocione tek tifozët dhe shpirt gare për skuadrën e Apolonisë sidomos.
Apolonia mori avantazhin në minutën e 12-të, kur lojtari Abubakar Abdulkadir Nasir, gjeti rrjetën kundërshtare me një goditje të fortë e gol.
Përpjekjet e shkodranëve u shpërblyen në minutën e 61-të, kur Egert Selmani shënoi një gol duke barazuar lojën për Vllazninë.
Ndeshja përfundoi me rezultatin  1-1.
Apolonia e dominoi plotësisht lojën dhe humbi shumë raste të bukura për gol. 

   

Lajme e fundit

×