Meshkuj, Ndeshjet e javes, Skuadra e I-re

Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Ndeshja e rëndësishme e PLAY OFF midis FK Vorës dhe FK Apolonisë ishte një përballje shumë emocionuese.
Loja u luajt me intensitet të lartë dhe plot dylyftime të forta në të dy anët e fushës.
Golat për Apoloninë u shënuan në momente kyçe të ndeshjes.
Rubin Hebeja shënoi për ekipin e tij në minutën e 23, duke i dhënë një avantazh të hershëm Apolonisë. Erald Maksuti, Stefano Omeri dhe Mmesoma Anthony Umejiego vazhduan serinë e golave për Apoloninë, duke siguruar një përparim të rëndësishëm në rezultat në minutat e mëtejshme të lojës.
Për Vorën shënuan Fatmir Prengaj në minutat 32 dhe 44 e Jasmin Raboshta me një tjetër gol në minutën e 50, por nuk mundën ta ndalnin Apoloninë e fortë.
Ishte një ndeshje e dominuar nga ekipi i Apolonisë dhe një lojë e shkëlqyer nga djemtë bardh-jeshil.
Ndeshja përfundoi me rezultatin 3-4, duke kaluar Apoloninë në fazën tjetër të play-off ku do të përballet me Flamurtarin.