NDESHJA E RADHËS

Femra, Ndeshjet e javes

FK Apolonia Femra kualifikohet në gjysmëfinalen e Kupës

FK Apolonia Femra kualifikohet në gjysmëfinalen e Kupës

Postuar nga:

Shpëndaje në:

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Në një shfaqje të mrekullueshme futbolli dhe me një performancë të shkëlqyer ekipi i femrave të FK Apolonia mati forcën e vet në ndeshjen kundër KF Laçit.

Ndeshja e kthimit për çerekfinalen e Kupës së Shqipërisë për Vajza u zhvillua në Kompleksin Zmijani dhe përfundoi me një fitore të thellë prej 1-8 në favor të Apolonisë.

Valentina Troka shkëlqeu në fushën e lojës duke shënuar dy gola në minutat 5 dhe 54, ndërsa Xhesika Ndoj shtoi një tjetër në minuten e 18. Vanesa Levenaj shënoi tri gola në minutat 42, 72 dhe 90. Performanca e lojtares Nejla Rakipaj e çoi Apoloninë drejt fitores me golin e saj në minutën e 71, ndërsa Beatrice Adawoed Sesu shënoi në minutën e 80. 
Rosela Vasa shënoi golin e vetëm për Laçin në minutën e 66.
Kjo fitore e thellë e FK Apolonia Femra na kualifikon në gjysmëfinalen e Kupës së Shqipërisë për Femra.

Lajme e fundit

×