NDESHJA E RADHËS

Femra, Ndeshjet e javes

Fitore e Mrekullueshme 13-0 Ndaj Lushnjes

Fitore e Mrekullueshme 13-0 Ndaj Lushnjes

Postuar nga:

Shpëndaje në:

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Sot, ekipi i parë femra i FK Apolonia bëri një paraqitje shumë të fuqishme dhe fitoi me rezultatin e 13-0 kundër ekipit të KS Lushnjes.
Ogechi Precious Ukwuoma filloi festën e golave me një gol të shpejtë në minutën e 5-të, ndërsa pas saj u shënuan gola të shumtë nga lojtaret e tjera të talentuara.
Valentina Troka shënoi 7 gola me një ekzekutim të mrekullueshëm në minutat 22, 32, 39, 44, 59, 73 dhe 82, duke treguar një aftësi të jashtëzakonshme shënimi. Vanesa Levenaj dhe Albora Malaj shtuan golat e tyre në tabelë në minutat 24, 27 dhe 38. Xhesika Ndoj shënoi një gol të shkëlqyeshëm në minutën e 45’+1′, ndërsa Armela Tukaj me një goditje të fortë në minutën e 76-të shënoi.
Kjo fitore e thellë ndaj Lushnjes tregon diferencen e thellë në cilësi, teknike, taktike dhe organizim të skuadrës së parë të femrave të Apolonisë.

Lajme e fundit

×